среда, 2 июля 2014 г.

Магія трав: Меліса лікарська

By Oxy

Меліса - (лимонна м'ята, лимонна трава, меліса лимонна, цитрон-меліса, маточник, кадило, медівка, пасіка, папочна трава). У перекладі з грецької - бджілка. Медоносна рослина, дуже пахуча.


Вірять, що магічні властивості меліси  - здатність лікувати сердечні рани. Тому її ще називають "потіха серця".

Застосування
Настої меліси уповільнюють дихання, порідшують серцеві скорочення, знижують артеріальний тиск і діють седативно на нервову систему. Використовують при неврозах, депресії, істерії, мігрені, підвищеній статевій збудливості і безсонні, при гіпертонії, атеросклерозі, запамороченні, при шумі у вухах і при серцебитті. Рекомендується при болях у шлунку і кишечнику, при поганому апетиті, при хронічних запорах і метеоризмі, а також при недокрів’ї і подагрі. У народній медицині мелісу застосовують при жіночих хворобах і називають її «маточником». Мелісу, як і м’яту, додають у салати, до гарнірів других страв, до начинки – м’ясний або овочевий для пельменів і голубців. Як зовнішній засіб вживають для ванн, примочок і клізм. (фітотерапевт)
Настій меліси разом з майораном п'ють для поліпшення пам'яті, він же нормалізує серцебиття, знімає задишку і біль у серці, знижує артеріальний тиск, допомагає при здутті живота і блювоті, ниркових і печінкових кольках, знімає біль при місячних, лікує неврози.
У вигляді припарок мелісу застосовують при фурункульозі.
Добре допомагає полоскання настоєм меліси при запаленні ясен і порожнини рота.




Її можна вживати для покращення лактації, вагітним при токсикозі. (лікарські рослини)


З квіток меліси готують чай, але є одна хитрість: якщо чай кімнатної температури і нижче — він діє як освіжаючий напій; якщо ви п'єте гарячий чай з квіток меліси — він подіє як потогінний.
Збарають листочки меліси до цвітінні. Не в дощ, її не можна мити - запліснявіє та втратить свої властивості.
Сушити в затінку - пучечками чи розкласти листочки на газеті.

Косметологія:
З меліси готують лосьони, маски. Відвари з меліси підтягують шкіру, загоюють дрібні ранки, заспокоюють шкіру, знімають сухість, сприяє виробленню колагена.

Лосьон для старіючої шкіри та як засіб від зморшок - 2 стол. ложки сухого подрібненого листя меліси залити 2 стаканами окропу та на повільному вогні кіп'ятити 25-30 хв. 
Охолодити, процідити й протирати розчином обличчя. Зберігати в холодильнику 2-3 дні. 

З цього ж розчину роблять маску - змочити рушник, покласти на обличчя на 15-20 хв. вмиватися не потрібно.
Спиртовий лосьон - 2-3 ст. л. потрібненого листя покласти в скляну банку й залити 1 стаканом горілки, закрити й настояти 2 тижні. Згодом зберігати в холодильнику. Користуватися як звичайним лосьоном. Якщо шкіра суха, відлийте якусь частину (для одного використання) й розведіть кіп'яченою водою 1:1.
Маска омолоджуюча (будь-який тип шкіри) - листя пропустити через м'ясорубку, додати 1 десертну ложку меду і 1-2 краплі лимонного соку. Нанести на обличчя на 15-20 хв. Змити й нанести крем.
Волосся після миття можна сполоснути відваром меліси - допомагає при лупі, сухості та надає волоссю гарний вигляд. 


Корисні для шкіри й мелісові ванни - дві пригорщні трави на 1 літр води довести до кипіння, настояти 2 години, процідити, влити в ванну (t 37 ), приймати ванну 20-25 хв. 

З меліси можна готувати мацерати - мелісове масло. Залити 2 ст. л. сухого листя оливковою олією та настояти 14 днів у темному й теплому місці. Можна використовувати як антицелюлітний засіб. Для сухої шкіри та для кінчиків волосся, які сікуться.

Більше про мелісу можна ТУТ прочитати :)

Ось така вона меліса, які природа подарувала нам і як траву примирення: заваріть ароматного мелісового чаю й випийте вдвох з коханим. Порозуміння та гармонія будуть між вами :)

See you!!!
Oxy :)

2 комментария:

Нам очень приятны Ваши отзывы и комментарии! Спасибо!